Michelin wprowadza na rynek nową oponę letnią do samochodów dostawczych. Agilis 3 została zaprojektowana tak, by zapewnić trwałe osiągi i bezpieczeństwo.

Nowa opona MICHELIN Agilis 3 dzięki niskim oporom toczenia (klasa B) zapewnia mniejsze zużycie paliwa i znacznie niższy poziom emisji CO2 pojazdu, co oznacza nawet 100 kg dwutlenku węgla rocznie mniej. Jest to porównywalne z ilością CO2, jaką w ciągu roku absorbują 3 drzewa. Dodatkowo gama charakteryzuje się zoptymalizowaną wagą. Nowy model opony do samochodów dostawczych jest lżejszy o ok. 1,6 kg od opony poprzedniej generacji MICHELIN Agilis+, co przekłada się na mniej odpadów i mniejsze wykorzystanie zasobów naturalnych.

Wspomnijmy, że pierwszej generacji oponę tego typu francuski koncern wprowadził na rynek kilkanaście lat temu, a w roku 2008 gamę uzupełniła propozycja dla fanów caravaningu. Mowa o Agilis Camping. To o tyle istotne, że w przypadku kamperów MICHELIN zdecydowanie zaleca montaż opon z oznaczeniem CP. Tych o większej nośności, zaprojektowanych specjalnie do pojazdów kempingowych. Oznaczenie CP mają opony gamy MICHELIN Agilis Camping. Takie ogumienie letnie umożliwia odbywanie dalekich i bezpiecznych podróży. I dobrą przyczepność, również podczas sporadycznych podróży w trudnych warunkach (drogi gruntowe, błoto, śnieg). 

Długotrwałe bezpieczeństwo

Wracając do najnowszej propozycji. Producent chwali się, że Agilis+ to znakomite osiągi w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni od pierwszego do ostatniego kilometra, a to dzięki technologii EverGrip. W oponie zastosowano bardziej pionowe ścianki rowków, które zapewniają stałą ilość gumy na styku z podłożem i gwarantują przez to skuteczne odprowadzanie wody. Mieszkanka gumowa zawiera innowacyjny polimer pozwalający zastosować większą ilość krzemionki i sadzy, co zwiększa przyczepność opony na mokrej nawierzchni.

Trwałość i większa wytrzymałość

Opona ma zapewnić przebieg większy nawet o 7 proc. w porównaniu do opon poprzedniej generacji. MICHELIN Agilis 3 wykonano z odpornej na otarcia mieszanki gumowej z wykorzystaniem innowacyjnej technologii stosowanej w oponach ciężarowych. Oponę wyposażono w specjalne tarcze chroniące boki opony przed uszkodzeniem. To pierwsza opona dostawcza z opatentowanymi, stosowanymi dotychczas w oponach ciężarowych ewakuatorami, które zapobiegają zakleszczaniu się kamieni w rowkach bieżnika

Opona MICHELIN Agilis 3 będzie dostępna od kwietnia 2020 r. w 14 rozmiarach o średnicach osadzenia 15” i 16”.

Fot. MICHELIN

art. ze strony: https://polskicaravaning.pl/dzial/8-wiesci-z-warsztatu/artykuly/nowa-opona-michelin-agilis-3,54207

 

 

Nowa opona do samochodów dostawczych MICHELIN AGILIS 3

05 maja 2020
Opona letnia Michelin Agilis3
Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

W kilku słowach o tym co robimy

Oferujemy sprzedaż opon do samochodów osobowych i dostawczych, do rowerów, pojazdów ogrodowych i do innych tego typu (np. Melex). 

 

Oferujemy opony do maszyn przemysłowych jak:

- wózki widłowe,  

- leśne,

- drogowe itp.