Hamletowskie pytanie: czy wybrać opony sezonowe czy wielosezonowe?

Na rynku są dostępne opony sezonowe: letnie lub zimowe, dedykowane do odpowiedniej pory roku, bezdyskusyjnie o najlepszych parametrach na warunki w danej porze roku, jak również wielosezonowe, których nie można przekreślać. Wszystko zależy od naszych warunków eksploatacji: jak dużo jeździmy, w jakie regiony.

Jeśli poruszamy się głównie w miastach samochód używamy do dojazdu do pracy, do sklepu, na przejażdżki, to przy obecnie panujących warunkach atmosferycznych (zimy są ciepłe) i nie wyjeżdżamy w regiony górskie, to wybór opon wielosezonowych jest poprawny. Zaoszczędzamy na dwóch wymianach opon rocznie. Ale …

Droga hamowania

Przy oponach całorocznych droga hamowania wydłuża się i musimy wziąć to pod uwagę.

Głośność

Opony całoroczne emitują większy hałas niż dedykowane opony sezonowe. Ich bieżnik zbliżony jest do opon zimowych, więc jest to grubszy protektor, który wydziela więcej hałasu.

 

Index opon

Każda opona posiada kartę INDEX, z której możemy zapoznać się z głośności opony i zdecydować, czy nie jest to dla nas wyzbycie się komfortu.

Z tego index'u odczytamy również, jak opona zachowuje się na mokrej nawierzchni. Poza tym otrzymamy informację o współczynniku prędkości i nośności. Wszystkie te parametry są bardzo ważne i należy je poznać przed zakupem opon. Wszak to wpływa na nasze bezpieczeństwo.

 

Podsumowując

Opony całoroczne nie są dla każdego, ale nie można je traktować jako nieprzydatne. W pewnych warunkach są niezawodne i warto rozważyć ich zakup.

 

Opony całoroczne

05 maja 2020
Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

W kilku słowach o tym co robimy

Oferujemy sprzedaż opon do samochodów osobowych i dostawczych, do rowerów, pojazdów ogrodowych i do innych tego typu (np. Melex). 

 

Oferujemy opony do maszyn przemysłowych jak:

- wózki widłowe,  

- leśne,

- drogowe itp.